Wybór pierwszego, używanego samochodu

Decydując się na pierwszy samochód, większość młodych kierowców wybiera auta używane. Po pierwsze, są one o wiele tańsze, podobnie jak mniej kosztuje ich utrzymanie i serwisowanie. Znacznie łatwiej jest bowiem odszukać w Internecie lub w warsztacie części zamienne, nie musząc równocześnie zamawiać ich bezpośrednio od producenta. Kupowanie pierwszego samochodu nie jest jednak proste, ponieważ początkujący kierowcy najczęściej zupełnie nie wiedzą, na co powinni zwracać uwagę. W poniższym artykule postaramy się dać kilka wskazówek.

Przede wszystkim, samochód powinien być bezpieczny. Nie należy skupiać się na pojedynczych układach czy elementach wyposażenia, choć te także są ważne. Niezwykle istotne są bowiem ogólne względy bezpieczeństwa samochodu. Owszem, poduszki powietrzne, ABS oraz inne układy są przydatne, jednak jeśli auto uzyska tragiczne wyniki crash-testów, z całą pewnością nie należy marnować na nie czasu i pieniędzy. Kierowcy powinni zatem zerknąć na wyniki testów, przeprowadzonych przez Euro-NCAP.

Warto także zwrócić uwagę na ekonomiczność pojazdów, jak w autoskup-szczecin.pl. Zwłaszcza młodzi kierowcy marzą, by pod maską pierwszego samochodu pojawił się silnik V8. Niestety, samochody takie są bardzo kosztowne. Samochody nie jeżdżą na powietrze, więc kierowcy będą musieli zapłacić za paliwo, ubezpieczenie oraz serwisowanie. Silniki o mniejszej pojemności, w przedziale 1.0 do 1.6, okażą się w takim wypadku znacznie wygodniejsze i rozsądniejsze dla naszej kieszeni.

Wygoda powinna być jednym z najważniejszych kryteriów. Początkujący kierowca będzie musiał spędzić wiele godzin, zanim nabierze doświadczenia. Właśnie z tej przyczyny, funkcja wspomagania kierownicy powinna być jedną z obowiązkowych punktów, których nie powinno zabraknąć w pierwszym samochodzie. W modelu Punto II wspomaganie posiada także funkcję City, pozwalającą na bardzo szybkie i komfortowe korzystanie z kierownicy. Do przydatnych gadżetów zaliczać się także będą elektryczne lusterka oraz czujniki parkowania, które zwłaszcza w pierwszych miesiącach nauki, mogą znacznie uprościć zadanie i minimalizować ryzyko obtarć oraz stłuczek.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *