Wybierz najlepsze elektryczne autko dla dziecka

Elektryczne autko to spełnienie marzeń niejednego malucha. Chodzi o to, że dzisiejsze samochody elektryczne dla dzieci to niesamowita frajda i zabawa dla całej rodziny. Każdy dzieciak doceni napędzane akumulatorem cztery kółka. Podpowiadamy, jaki samochód na akumulator najlepiej wybrać oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Szukając elektrycznego samochodu dla dziecka, zwracajmy uwagę na opisy produktów w sklepach internetowych oraz na opakowanie produktu. Otóż umieszczono tam informację o rekomendowanym wieku oraz udźwigu pojazdu. Dobrym pomysłem jest zostawienie paru kilogramów nadwyżki w maksymalnej ładowności samochodu. W ten sposób, nasze dziecko nie wyrośnie szybko z pojazdu i będzie mogło dłużej cieszyć się swoją ulubioną zabawką.

Dopasuj auto do wieku

Zazwyczaj samochody elektryczne dla dzieci przeznaczone są dla tych od 3 roku życia. Okazuje się jednak, że można znaleźć pojazdy dla 2-latków, jednak taka konstrukcja nie powinna rozpędzać się do zawrotnych prędkości, a maluch powinien być w stanie nad nią zapanować. Czteroletnie pociechy mogą już bawić się nieco większy autem, które będzie również szybsze, jednak nie powinno rozpędzać się do dużych prędkości. Auto z jednym silnikiem, który napędza jedynie tylną oś będzie idealne. 5-latkowie mogą liczyć na większe możliwości, jak dwa mniejsze silniki elektryczne, z których jeden będzie napędzał przednie koła, a drugi tylne. Dzieciom w wieku 6 lat na pewno spodobają się trochę mocniejsze pojazdy z dwoma dużymi silnikami elektrycznymi, z rasowym wyglądem pojazdu oraz sporą mocą, pozwalającą rozpędzać się nawet do 10 km/h. Z kolei auta dla 10-latków to już prawdziwe cudeńka wśród samochodów elektrycznych dla dzieci i należą do największych tego typu pojazdów na rynku. Znajdziemy tu takie elementy, jak skrzynie biegów i pasy bezpieczeństwa.

Jaki akumulator?

Samochody elektryczne dla dzieci posiadają wiele różnych rodzajów zasilania. Znajdziemy auta z jednym akumulatorem lub dwoma. Do najpopularniejszych rozwiązań należą: 12 V jednostka o pojemności 7 Ah, dwa akumulatory 6 V o pojemności 7 Ah, dwa akumulatory 12 V o pojemności 7 Ah, 12 V o pojemności 4,5 Ah oraz 12 V o pojemności 10 Ah. Pamiętajmy, że im większa pojemność, tym pojazd dłużej będzie mógł jeździć na jednym cyklu ładowania i tym samym dłużej będzie bawił malucha.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *