Streaming, czyli dlaczego warto nadawać na żywo w sieci

Przekaz obrazu i dźwięku z wydarzeń w formie na żywo jest popularny od dawna. W końcu, kto nie oglądał sylwestrowej zabawy na szklanym ekranie w zaciszu własnych czterech ścian? Tak, od dawna transmisje na żywo są w użyciu, gdy chodzi o telewizję czy radio. Także od dłuższego czasu mamy to zjawisko przeniesione na Internet. Popularny streaming wydarzeń podbija sieć przy każdym większym czy ważniejszym evencie. Ludzie chętnie oglądają takie przekazy online.

Wszystko w sieci

Obecnie zarówno młode pokolenie i osoby starsze w większości przypadków korzystają z dobrodziejstw Internetu. Dlatego też popularność zyskały streamingi oraz przekazy online, gdyż są szybkie, na szeroką skalę oraz łatwe. Nawet media społecznościowe obecnie umożliwiają opcję nadawania live – m.in. Facebook czy Instagram. Takie firmy, jak www.szok.biz zajmują się obsługą transmisji na żywo w sieci. W ofercie znajdziemy, że zapewniają sprzęt, obsługę serwerów i transmisji oraz wymienione kanały, jakie obsługują – m.in. twitch, livestream, YouTube, FB Live, ustream.

Dlaczego warto streamować?

Transmisje online mają wiele plusów i cieszą się rosnącą popularnością. W przeciwieństwie do transmisji na żywo, jakie znamy z telewizji — te można zorganizować samodzielnie. W rzeczywistości nie trzeba do tego nawet niewyobrażalnie drogiego sprzętu i całej ekipy. Do najprostszego streamingu wystarczy nawet telefon.

Transmisje online są dostępne dla szerszego grona odbiorców i do większości osób docierają, szczególnie gdy w obecnych czasach większość osób przesiaduje notorycznie przed ekranem monitora. Transmisje online można oglądać nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale także na urządzeniach mobilnych.

Minusy

W gruncie rzeczy, transmisje online zdają się nie posiadać minusów. Są proste, można je samodzielnie zorganizować, nie potrzeba drogiego sprzętu, docierają do każdego z Internetem, można nająć firmę — same plusy. Jedynym minusem jest to, że mogą pojawić się zakłócenia obrazu czy dźwięku w zależności od siły połączenia internetowego.

Transmisje online to obecnie stały element mass mediów i świata promocji, a jednocześnie przyszłość. Niewykluczone, że któregoś dnia transmisje online wyprą z rynku swoje poprzedniczki – transmisje telewizyjne.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *