Profesjonalny aparat do destylacji

Dzięki usprawnionemu procesowi destylacji otrzymaliśmy możliwość uzyskania czystego i mocnego alkoholu w warunkach domowych. Otóż przy użyciu odpowiedniego sprzętu możemy uzyskać nawet 94% stężenia. Warto dodać, że tego rodzaju efekt osiągają nie tylko światowej klasy destylarnie wódki czy whiskey. Nie bez powodu mówi się, że bimber to nasz alkohol narodowy, a za jego produkcję w większości odpowiadają domowi właśnie użytkownicy. Jak zająć się jego produkcją?

W tekście wyjaśniamy, jak działa aparatura do bimbru, która umożliwia destylację. Opiszemy alembiki do użytku domowego i wskażemy, które z nich są najlepsze.

Jak wygląda proces destylacji?

Destylację alkoholu umożliwia temperatura wrzenia alkoholu, która jest niższa od temperatury wrzenia wody. W trakcie całego procesu wywar, który jest umieszczony w tzw. naczyniu warzelniczym (alembiku) podgrzewany jest do temperatury około 80 stopni Celsjusza od 5 do 7 godzin. Opary alkoholu unoszą się do góry alembika i zostają tam skondensowane. Następnie trafiają do zbiornika na spirytus. Po opisanym procesie destylacji na dnie alembiku pozostaje jedynie woda destylowana. Wodę tą można z powodzeniem wykorzystać do celów kosmetycznych, ponieważ jest jałowa i nie zawiera żadnych minerałów. W profesjonalnych destylarniach korzysta się z alembików, w których mieści się nawet 20 tysięcy litrów zacieru, podgrzewane przez specjalne kotły parowe. Z kolei przy produkcji domowej, wystarczy miedziany alembik, który trzeba postawić na palnik.

Profesjonalne alembiki

Istnieje kilka sposobów na destylację alkoholową. Jedną z nich jest tzw. metoda garnkowa, którą z powodzeniem stosowano dekady temu. Obecnie nie musimy już dokonywać różnych sztuczek nad garnkiem, aby uzyskać czysty i mocny alkohol. Pomogą nam w tym sklepy branżowe, w których kupimy rodzaj sprzętu dostosowany do konkretnych potrzeb. Dzięki alembikom zyskujemy gwarancję, że po zaledwie jednym procesie destylacji uzyskamy najlepszy jakościowo aromatyczny bimber. Takiej pewności nie zaoferuje nam metoda garnkowa.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *