Księgowość w przedsiębiorstwach

W Polsce istnieje kilkaset, a może nawet kilka milionów firm. Są to bardzo zróżnicowane podmioty. Jedne zatrudniają po kilka, a nawet kilkanaście tysięcy pracowników. Są to tak zwane giganty. Można by bez trudu wymienić ich nazwy, ale przecież nie warto, bo każdy potrafi to zrobić. Te firmy mają swojego prezesa, wiceprezesów, dyrektorów, kierowników i bardzo, bardzo wielu pracowników. Korzystają również z biuro rachunkowe w Szczecinie http://mh.szczecin.pl.

Te firmy samodzielnie prowadzą swoja księgowość. W tak wielkich firmach zlecanie księgowości na zewnątrz byłoby nie tylko nieopłacalne, ale mogłoby być także niebezpieczne. Wiadomo, wielkie firmy mają swoje wielkie tajemnice. Co więcej, wiele w tych firm to przedsiębiorstwa strategiczne. Trudno sobie wyobrazić, żeby księgowość na przykład dużej spółki energetycznej była prowadzona na zewnątrz firmy. Przecież te wszystkie faktury, rachunki, listy płac i inne ważne i czasami poufne dokumenty mogłyby wpaść w zupełnie niepowołane ręce. Wyobraźmy sobie, że dokumenty księgowe dotyczące ważnej spółki strategicznej wpadają w ręce obcego wywiadu. Byłaby z tego na pewno afera dużego kalibru, rozpisywałyby się o niej wszystkie media, zarówno te tradycyjne jak i internetowe. Dlatego standardem jest, że w takich dużych, strategicznych firmach księgowość jest prowadzona przez jej pracowników, a nie zlecana firmie zewnętrznej.

Prowadzone są na stanowiska księgowe specjalne rekrutacje, gdzie do pracy przyjmuje się wyłącznie osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, które nie tylko mają ukończone odpowiednie studia, ale także zaliczyły konkretne kursy oraz mają specjalne certyfikaty. Tylko to daje pewność, że na stanowiskach związanych z księgowością będą pracowały osoby z najwyższej półki, znające się na tym, co robią. Nie znaczy to wcale, że osoby z takimi umiejętnościami i takimi kwalifikacjami nie popełniają błędów. Błędy zdarzają się każdemu, a księgowy jest tylko człowiekiem. Chociaż trzeba przyznać, że w przypadku księgowych z certyfikatami i ukończonymi studiami, tych z najwyższej półki, zdarza zdarzają niezmiernie rzadko.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *