Kilka powodów, aby odwiedzić Kraków

Jeśli szukasz idealnego miejsca na wakacyjny lub weekendowy wypad, wybierz Kraków! Drugie, co do wielkości miasto w naszym kraju i jedno z najstarszych miast w Polsce jest z pewnością atrakcją europejskiej turystyki i klejnotem historii i kultury. Dzięki wspaniałemu Centrum Historycznemu wpisanemu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, bogatemu życiu kulturalnemu oraz fantastycznej gastronomii, Kraków jest doskonałym miejscem do odwiedzenia. Hotele w Krakowie również nie pozostawiają wiele do życzenia.

Jeden z najbardziej spektakularnych europejskich kompleksów zamkowych, Wawel oferuje wspaniałe widoki, piękną architekturę i wielką wartość historyczną. Odwiedź wspaniałą Katedrę na Wawelu, zwiedź skarbiec koronny i wybierz się na spacer po renesansowym dziedzińcu. Bez tego trudno wyobrazić sobie wizytę w Krakowie.

Jednym z największych klejnotów Krakowa jest niewątpliwie Bazylika Mariacka, należąca do najpiękniejszych katedr w Polsce. Wejdź do środka, aby zobaczyć ołtarz Wita Stwosza – największy gotycki ołtarz na świecie.

Będąc jednym z największych średniowiecznych placów w Europie, krakowski Rynek Główny jest wielką atrakcją miasta. Możesz spędzić godziny wędrując po okolicy i podziwiając piękne kamienice oraz odkrywając wspaniałe renesansowe Sukiennice.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *