Jakie akcesoria potrzebne są żeby ćwiczyć w domu ?

Siłownia i fitness to ostatnio coraz popularniejsze oraz jedne z najczęściej odwiedzanych miejsc przez młodych ludzi, ale nie tylko. Jednak podobnym powodzeniem cieszą się też liczne filmiki motywacyjne oraz pokazujące jak należy ćwiczyć, wśród których prym wiodą oczywiście słynny „skalpel” czy też „killer” Ewy Chodakowskiej. physiotherapy-595529_1920Do profesjonalnych ćwiczeń nie wystarczą jednak motywacja i podłoga, warto więc zaopatrzyć się we wszelkie potrzebne akcesoria, które usprawnią oraz ułatwią nasz domowy trening. Poniżej znajdziesz mini listę rzeczy, które są potrzebne do domowych treningów.

1. Piłka gimnastyczna – jeśli chodzi o ćwiczenia z piłką gimnastyczne to można by pisać o nich długie eseje. Zdecydowanie ten sprzęt nadaje się idealnie do ćwiczeń rozciągających. Oprócz tego można ją także wykorzystywać do modyfikowania różnego rodzaju ćwiczeń, takich jak na przykład pompki: można piłkę położyć pod nogi, po to, aby zwiększyć poziom trudności wykonywanego ćwiczenia. Dodatkowo taką piłkę możemy stosować również do ćwiczeń rehabilitacyjnych. W zasadzie to niemal każde znane wam ćwiczenie, które jest wykonywane bez sprzętu możecie modyfikować i urozmaicić je przy użyciu piłki gimnastycznej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które pracują przy biurku, ponieważ będzie ona mogła służyć, podobnie jak drążek rozporowy, jako doskonałe urządzenie do rozciągania kręgosłupa. Można to zrobić poprzez położenie się na niej plecami, ale dobrze mieć wtedy kogoś do pomocy w razie czego. Jeśli chodzi o koszt takiej piłki to są to bardzo małe kwoty, ponieważ cena takiej piłki to około 30 do 50 złotych.

2. Zestaw hantli – jest to już troszkę większa inwestycja, jeśli planujemy kupić już coś porządnego. Ale musimy pamiętać, że hantle tak naprawdę przydadzą nam się w bardzo wielu ćwiczeniach. Czasami warto kupić jednak cały zestaw, który będzie posiadał dużo rodzajów obciążeń. W przypadku, gdy pokusicie się na tańszą opcję hantli z jednym rodzajem obciążenia, to po pewnym czasie, kiedy zrobicie postępy i wzrośnie wasza siła, okażą się one bezużyteczne i trzeba będzie kupić nowe. Dlatego właśnie najlepiej przygotować się na zaś i raz zapłacić więcej niż kilka razy po mniej. Zdecydowanie lepiej też nie próbować zastępować hantli książkami itp. Rzeczami, ponieważ nie będzie to sprzyjało stabilizacji ruchu w trakcie wykonywania ćwiczeń. Jeżeli chodzi o cenę takich hantli to wynosi ona około 180 złotych.

3. Drążek rozporowy – jest to świetne urządzenie, które może służyć do najróżniejszego rodzaju treningu. Jest wygodny, ponieważ możemy go zamontować we framudze pokoju i korzystać z niego np. w trakcie przerwy przy pracy na komputerze.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *