Jak wybrać właściwy grzejnik łazienkowy?

Grzejniki łazienkowe mają podwójną funkcję. Z jednej strony ogrzewają pomieszczenie, z drugiej zaś pełnią rolę wieszaka lub suszarki na ręczniki. Właściwie wybrane podnoszą komfort korzystania z łazienki. Dlatego warto postawić na grzejniki wysokiej jakości. Przykładem są grzejniki firmy Viessmann oferowane w sklepie internetowym Iterma.pl na stronie http://iterma.pl/VIESSMANN/2/9/. Przygotowaliśmy listę rzeczy, o których warto pomyśleć, inwestując w grzejnik łazienkowy marki Viessmann.

Rozmiar

Rozmiar ma znaczenie, jeśli chodzi o grzejnik łazienkowy. Jakikolwiek model wybierzemy, rozmiar powinien zawsze odpowiadać wymiarom naszej łazienki. Zbyt duży grzejnik zajmie dużą ilość miejsca i będzie nas dużo więcej kosztował, również jeśli chodzi o rachunki za energię. Za mały grzejnik z kolei nie spełni dobrze swojej funkcji grzewczej. Łazienka będzie wychłodzona podczas zimowych miesięcy. Rozmiary grzejników łazienkowych są różne. Bez trudu znajdziemy grzejniki o dosyć dużych wymiarach, jak i modele kompaktowe, idealne do niewielkich pomieszczeń.

Materiał

Najważniejsze dwa czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze materiału, z którego wykonany jest grzejnik łazienkowy to jego odporność na rdzę i możliwości wycieku. W przypadku tańszych chromowanych grzejników, może się okazać, że bardzo szybko pojawią się ślady korozji. Dlatego warto zainwestować trochę więcej. Przy tak wielu materiałach do wyboru kluczowym kryterium wyboru powinna być trwałość grzejnika, a nie jego walory estetyczne. Alternatywne materiały do wyboru to mosiądz, miedź i stal nierdzewna. Najbardziej estetyczny i trwały wydaje się być jednak wyższej jakości chromowany grzejnik.

Moc cieplna

Wydajność grzejnika jest niezbędnym kryterium do rozważenia przy jego zakupie. Wyższa wydajność oznacza, że grzejnik jest mocniejszy i skuteczniejszy, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię. Tu ponownie pojawia się kwestia rozmiaru. Wielkość grzejnika pozwoli określić wymaganą moc wyjściową. Jeśli moc wyjściowa jest niższa, niż ta, której potrzebujemy, nie inwestujmy w taki model. W Internecie można znaleźć kalkulatory, które pomogą nam w określeniu ilości energii niezbędnej do ogrzania naszej łazienki.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *