Jak chronić oczy oraz twarz w trakcie pracy?

W trakcie wykonywania rozmaitych prac nasze oczy i twarz może być szczególnie narażona na kontakt z pyłem, różnego typu substancjami oraz szczególnie groźnym promieniowaniem spawalniczym. W tej sytuacji stosowanie odpowiedniej ochrony oczu i twarzy jest koniecznością. Jakie rozwiązania mamy do dyspozycji? W sklepie internetowym meteomarket.pl znajdziemy podstawowe środki zabezpieczeń. Należą do nich: okulary i gogle ochronne, maski przeciwpyłowe oraz osłony spawalnicze.

Dlaczego warto stosować zabezpieczenia twarzy i oczu w trakcie pracy?

Środki ochrony możemy stosować zarówno podczas wykonywania obowiązków zawodowych, jak i prac remontowo-budowlanych, napraw przeprowadzanych w przydomowym warsztacie czy hobbystycznego majsterkowania. Obowiązek stosowania środków ochrony oczu i twarzy w miejscu pracy nakłada na nas prawo. Należy ich używać podczas wykonywania zadań związanych z ryzykiem uderzenia np. odpryskami. Przewidziane są również dla zawodów, które narażają pracownika na promieniowanie optyczne np. w trakcie spawania czy pracy z laserem. Są nieodzowne w miejscach pracy, gdzie powstają szkodliwe pyły oraz gazy. Korzystają z nich również pracownicy dokonujący obróbki stopionych metali oraz pracujący pod napięciem.

Podstawowe rodzaje zabezpieczeń oczu i twarzy

Do podstawowych środków ochrony należą okulary ochronne, które posiadają specjalne szybki charakteryzujące się tym, że nie ulegają łatwo zaparowaniu. Istnieje także możliwość ich dodatkowego zabezpieczenia przed parą za pomocą przeznaczonych do tego celu preparatów. Soczewki chronią nasze oczy przez różnymi rodzajami promieniowania, w tym promieniowaniem słonecznym, laserowym oraz podczerwienią. Stanowią także zabezpieczenie przed odpryskami ciał stałych, cieczami oraz pyłami, które mogą dostać się do naszych oczu.

Maski przeciwpyłowe stosowane są najczęściej podczas prac budowlanych, które powodują powstawanie pyłów niebezpiecznych dla naszego układu oddechowego. W przypadku wielu zakładów pracy korzystanie z masek przeciwpyłowych jest odgórnym zarządzeniem.
Dzięki osłonom spawalniczym nasze oczy oraz twarz jest zabezpieczona przed szkodliwym wpływem promieniowania optycznego. W sklepie mateomarket.pl możemy zaopatrzyć się w specjalne okulary spawalnicze. Istnieją również rozwiązania chroniące większą część twarzy takie, jak przyłbice spawalnicze oraz tarcze spawalnicze.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *