Co musisz wiedzieć przed wizytą na strzelnicy Pasternik?

Strzelnica, z angielskiego shotting range, to coraz bardziej popularne miejsce na mapach większych miast Polski. Chcemy uczyć się strzelać i mamy ku temu możliwości. Co jednak warto wiedzieć, zanim udamy się na swój pierwszy strzelecki trening?

Pierwszy krok – wybór odpowiedniej strzelnicy

To podstawa efektywnej nauki i satysfakcjonujących treningów. Niektóre ze strzelnic nie pozwolą nam np. na swobodny wybór rodzaju broni czy stanowiska. Jeśli chcemy mieć większą swobodę w tym zakresie, musimy wybrać strzelnicę, która umożliwi nam strzelanie z wymarzonego pistoletu i zgodnie z własnymi preferencjami dotyczącymi osi. Koniecznie upewnijmy się, jakie są koszty treningu w danym miejscu i co wchodzi w zakres ceny. W Krakowie jedną z ciekawszych opcji jest strzelnica Pasternik. Z jej szczegółową ofertą zapoznamy się na stronie https://www.shootingcracow.com. Obcojęzycznych przyjaciół możemy odesłać do jej anglojęzycznej wersji https://www.shootingcracow.com/en/Shooting_range.

Niezbędne dokumenty i strój

Na strzelnicy konieczne będzie okazanie dowodu tożsamości. Możemy również posłużyć się pozwoleniem na broń, jeżeli takie posiadamy. Ubiór nie jest z góry określony. Warto jednak postawić na wygodne rzeczy. Pamiętajmy o tym, że zarówno ubranie chroniące nasz tułów, jak i buty powinny zabezpieczyć nas przed ryzykiem poparzenia gorącymi łuskami. Na strzelnicy dostaniemy także słuchawki i okulary ochronne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby na trening zabrać własne wyposażenie.

Jak zachowywać się na strzelnicy?

Od naszego zachowania zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych użytkowników strzelnicy. Dlatego koniecznie przeczytajmy regulamin strzelnicy Pasternik. Podczas pierwszej wizyty podpiszemy oświadczenie o zapoznaniu się z podstawowymi zasadami i przepisami. Główna zasada na każdej strzelnicy brzmi: „Słuchaj instruktora!”. Nie podejmujmy sami decyzji, kiedy podejść do stanowiska czy oddać strzał. Broń traktujmy zawsze tak, jakby była naładowana. Niewskazane jest, więc gestykulowanie lub kierowanie broni w dowolną stronę. W razie wszelkich wątpliwości zwracajmy się zawsze do instruktora.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *