Butelki do nalewek

Domowa produkcja nalewki wymaga od nas przygotowania każdego etapu, łącznie z wybraniem odpowiedniej butelki na trunek. Oznacza to, że nasz warsztat produkcyjny należy wyposażyć w niezbędne akcesoria, dzięki którym cały proces przebiegnie szybko i łatwo. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości smaku i aromatu, musimy starannie dobrać butelki na nalewki.

Produkcja nalewek to niezwykle przyjemne zajęcie, jednak bardzo czaso- i pracochłonne. Zanim będziemy mogli pochwalić się własnym wyrobem, czeka nas sporo zadań. Warto zatem zadbać o to, aby gotowy trunek podać na stół w odpowiednim naczyniu. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy naszym wyrobem chcemy obdarować bliskich. Domowej roboty nalewka to również coraz popularniejszy produkt dla gości weselnych a tego rodzaju trunek powinien być nie tylko smaczny, lecz również estetycznie zapakowany. Dobrze dobrane butelki na nalewki będą stanowić efektowną ozdobę domowego barku.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając butelki na nalewki, szczególną uwagę należy zwrócić na ich wysokość wraz z korkiem. Otóż może się okazać, że nie będą się one mieściły między półkami. Mimo że są zamykane przy pomocy stosunkowo szczelnego korka, nie można przechowywać ich w pozycji poziomej, jak ma to miejsce na przykład w przypadku butelek z winem.

Karafki na nalewki

Trunek domowej roboty można trzymać w zwykłych butelkach po wódce, a dopiero przed podaniem przelewać do efektownej i ładnej karafki. Karafki mają różne wielkości (od 100ml do litra) i wyjątkowo piękne kształty. Karafki zwykle zamykane są nakładanym korkiem, więc nie bardzo nadają się do tego, żeby je przewozić wypełnione. Oznacza to, że karafkę najlepiej trzymać w barku i wyjmować na specjalne okazje. Taka karafka, dla kogoś, kto robi domowe nalewki to świetny pomysł na prezent, tym bardziej że te najładniejsze, kryształowe, kosztują nawet po 100 i więcej złotych.

Etykiety

Jeśli w swojej produkcji stawiamy na różnorodność, warto zaopatrzyć się w etykiety. To wygodny sposób na zanotowanie składu i daty produkcji alkoholu. Dzięki etykietom spersonalizujemy kolekcję i już nigdy nie wyjmiemy złej nalewki.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *