Najlepsze miejsca do zainstalowania kamer bezpieczeństwa w obiektach komercyjnych

Bez względu na to, ile osób pracuje w naszej firmy, nie możemy oczekiwać, że pracownicy będą obecni w każdym miejscu. Właśnie, dlatego tak ważny i pożyteczny jest system monitoringu. Duża część przedsiębiorców używa kamer do ochrony przed kradzieżą lub innymi działaniami przestępczymi. Oto kilka miejsc, w których powinniśmy umieścić kamery:

Wejścia
Każdy, kto może działać na naszą szkodę – złodziej, niezadowolony, były pracownik lub problematyczny klient – prawdopodobnie będzie kierował się najpierw do głównych wejść. Jeśli mamy przy wejściu monitoring natychmiast dowiemy się obecności intruza.

Recepcja
Podobnie jak przy wejściach, w recepcji na ogół panuje duży ruch. Jest to pierwsze miejsce, w którym większość klientów wchodzi w interakcję z naszymi pracownikami. Kamery bezpieczeństwa mogą wydawać się nieprzyjazne, więc zastanówmy się nad projektami, które doskonale wtopią się w aranżację wnętrza. Zachowajmy jednak ostrożność przy montowaniu ukrytych kamer. Obowiązują tu dosyć restrykcyjne przepisy prawa.

Powierzchnie magazynowe
Przechowywanie może oznaczać wiele rzeczy. Telewizja przemysłowa sprawdza się zarówno w miejscach, w których przechowywane są dobra konsumpcyjne, jak i w obszarach przechowywania danych, niezależnie od tego, czy są to informacje na papierze, czy w formacie cyfrowym.

Źródło: https://gazeta-olawa.pl/news/archiwum/44998-gdzie-mozna-zamontowac-kamere-i-kto-na-to-pozwala/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *