Szukamy ergonomicznego fotela biurowego

Ergonomia to dziedzina nauki związana z modyfikacją środowiska pracy, aby lepiej odpowiadało potrzebom pracownika. Ergonomia w biurze stała się ważnym aspektem poprawy wydajności pracowników. Jednym z najbardziej ergonomicznych mebli biurowych, w które można zainwestować, jest ergonomiczny fotel biurowy wysokiej jakości. Ergonomiczny fotel daje szerokie możliwości dostosowania do konkretnego użytkownika. Podczas jego wyboru należy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Możliwość regulacji
Wysokość, zagłówek, podłokietniki i głębokość siedziska powinny być regulowane. Każdy pracownik jest inny, dlatego priorytetem jest znalezienie fotela, który będzie można idealnie dopasować do osoby siedzącej. Upewnijmy się, że wysokość siedziska pozwala wygodnie oprzeć stopy na podłodze. Nasze kolana muszą być zgięte pod kątem 90 stopni.

Plecy podczas siedzenia muszą mieć zapewnione właściwe podparcie. Dlatego poszukajmy fotela, którego oparcie dostosowuje się do naszego ciała, w zależności od tego, jaka pozycję przyjmiemy. Niezwykle ważna jest także wypukłość na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Niektóre ergonomiczne krzesła biurowe będą miały oddzielny zagłówek, a inne nie. Pamiętajmy o tym, że zagłówek pozwoli nam odciążyć kręgosłup. Równie ważna jest rola podłokietników, stanowiących wsparcie dla naszych przedramion.
Bardzo szerokie możliwości regulacji daje fotel HERO, który znajdziemy w ofercie sklepu http://meblicante.pl/. W tym modelu można regulować nawet podparcie lędźwiowe kręgosłupa. To niezwykle przydatna opcja.

Inne czynniki wyboru fotela biurowego
Poszukajmy konstrukcji siedziska, która jest szeroka i wystarczająco głęboka, aby była wygodna dla naszego ciała. Jeśli nie możemy wygodnie usiąść na fotelu, mając stopy płasko na podłodze, a kolana pod kątem 90 stopni, to fotel prawdopodobnie jest dla nas za duży. Ergonomiczne fotele są zróżnicowane pod względem materiału. Niektóre krzesła mogą być wyprodukowane z różnych kombinacji materiałów. Upewnijmy się, że są to materiały, na których będziemy wygodnie siedzieć przez godzinę lub dłużej. Liczy się przepuszczalność powietrza, łatwość utrzymania w czystości oraz ogólne odczucia podczas siedzenia.

Źródło: http://meblicante.pl/fotele-krzesla-kanapy/fotele-biurowe/fotel-biurowy-hero

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *